Българският тенисист Григор Димитров загуби от швейцареца Станислас Вавринка в среща от сериите "Мастърс" в Мадрид. Мачът бе част от 1/8-финалите в турнира. В следващия кръг победителят Вавринка ще срещне Жо-Вилфред Цонга. Втората ракета на Швейцария победи българина с 3:6, 6:4, 6:1.

Срещата започна равностойно и двамата тенисисти спечелиха лесно своите подавания в първите три гейма. После обаче Гришо демонстрира надмощие и спечели сета с 6:3.

Вторият сет започна гейм за гейм. Седмият гейм бе най-оспорван. Цели 7 пъти се стигна до дюс - 40:40. След шестия от тях дори Димитров стигна до авантаж и получи шанс за пробив, но не се възползва от него, и в крайна сметка Вавринка отново измъкна гейма за 4:3.

В десетия гейм обаче българинът се разконцентрира и съперникът му се възползва и спечели сета с 6:4.

Третият сет приключи бързо и Вавринка доминираше над Григор Димитров. Той направи два последователни пробива и в крайна сметка затвори сета и мача с 6:1.

В миналия кръг Димитров успя да се справи с Новак Джокович, който в момента е световният номер 1. До днес Димитров и Вавринка са се изправяли само веднъж един срещу друг и тогава, през 2011 г., швейцарецът печели.