Унгария започна да строи ограда и по границата с Хърватия, за да пресече притока на мигранти, и вече е разположила стотици войници и полицаи. Това съобщи премиерът Виктор Орбан по общественото радио, предаде Ройтерс.
Той уточни, че оградата по критичния 41-километров участък, където двете страни не са разделени от река, ще бъде завършена в кратки срокове.
"Трябва да приложим същите мерки като по сръбско-унгарската граница", каза Орбан, добавяйки, че в момента 600 войници работят по оградата и предстои да бъдат изпратени още 500 по-късно днес и други 700 през уикенда.
-
Влак в Гърция прегази мигрант, заспал на релсите
-
Мигранти отвлякоха словенски лозар на път към Италия
-
Броят на мигрантите, пристигнали в Гърция от Турция, рязко скочи
-
Сръбският премиер: Бежанската криза само е отложена
-
HRW: Десетки мигранти са блокирани между България и Сърбия
-
Мигранти на македонската граница си зашиха устите
-
И Словения вдига ограда по границите си
-
157 000 мигранти са влезли в Словения за месец
-
България се готви да посрещне бежанци от евроквотата
-
Мигранти продължават да се струпват на границата между Германия и Австрия
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google