Третият кръг на преговорите между Русия и Украйна е завършил в 19: 49 ч., съобщава руското посолство в Беларус. Разговорите в Беловежката гора между Москва и Киев продължиха три часа. 

Представителите на украинската делегация са заявили пред „Ройтерс“, че е постигнат малък напредък по отношение на хуманитарните коридори. Това потвърди и съветникът на украинския президент и представител на Киев на преговорите Михайло Подоляк в "Туитър".

Продължават разговорите по наборът от политически решения на конфликта, както и за постигането на примирие и гаранциите за сигурност, допълва Подоляк.

Двете страни ще продължат преговорите за прекратяване на огъня, изтъкна украинският представител.

Третият кръг на руско-украинските преговори не отговори на очакванията на Москва, заяви ръководителят Владимир Медински на пресконференция, която бе излъчвана по руската телевизия "Росия 24", предаде ТАСС.

„Пристигнахме с много документи - договори, проекти и предложения. И много се надявахме днес да подпишем поне протоколи по въпросите, които вече бяха обсъдени. Украинската страна обаче взе всички тези документи със себе си за проверка“, казва Медински.

"Надяваме се, че следващия път ще можем да отбележим по-сериозен напредък", каза съветникът на руския президент Владимир Путин. 

  • Заради тежките инциденти с тирове по пътищата: Видеоконтролът следи и камионите
  • Челен удар между две коли на пътя Бургас – Малко Търново (СНИМКИ)
  • Виолета Комитова: От „пътната безопасност“ загиват много хора и много хора живеят богато
  • Моторист загина след удар в стълб край Карлово
  • Тежък сблъсък между две коли и камион на пътя Бургас - Варна, мъж е с опасност за живота
  • Мъж е с опасност за живота, след като беше блъснат от 19-годишен шофьор
  • Два тира се удариха на пътя Мездра - Ботевград, единият шофьор е в болница (СНИМКИ)
  • Челен удар на околовръстното в Разград, възрастно семейство е в болница
  • Жена загина при тежка катастрофа между Симитли и Благоевград
  • Пиян шофьор блъсна 15 оградни колчета на тротоар и две липови дървета

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google