Поради изострената геополитическа ситуация и наложените санкции компанията стояща зад газопровода Северен поток 2 обави, че прекратява договорите със своя персонал. Това се посочва в съобщение на базираната в Швейцария Nord Stream 2 AG цитирани от ТАСС.

Възможно е също така компанията да обяви фалит в най-скоро време, посочва „Ройтерс“.

В момента компанията е наела финансов консултант за уреждане на редица задължения и може да започне официално процедура по несъстоятелност в швейцарски съд още тази седмица, съобщи твърдят източниците на „Ройтерс“.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Проектът за газопровода струва 11 млрд. долара и бе приключен през септември, но от тогава  чакаше сертифицириране от Германия и от ЕС. Вчера бе обявено, че британско-нидерландският енергиен гигант Shell се отказва от дела си в газопровода.