Стачката на работещите в метрото на Сао Пауло - най-големия град в Бразилия с около 20 милиона жители, предизвика рекордно задръстване от 250 км и недоволство на хората, използващи метрото.
"Засегнати бяха около 730 000 души - това е значителна част от 4-те милиона, които използват всеки ден обществения транспорт", каза пресаташе на метрото.
Той уточни, че три от четирите линии на метрото, чиито служители стачкуват, функционират частично. Стачкуващите искат повишение на заплатите.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google




















