Петролният гигант "Роял Дъч Шел" обяви, че възнамерява да изтегли финансовите си активи от европейските банки. Основна причина за решението е изострящата се несигурност в сектора и тежката икономическа криза, обхванала Стария континент.
Главният финансов директор на петролната компания Саймън Хенри обяви, че са настъпили промени в позицията на „Шел”, спрямо възможността за излизане от кризата.
Така 15 млрд. долара от Европа ще бъдат вложени в американски банки или обменени за американски държавни облигации, пише вестник „Таймс”.
Компанията все пак няма да изтегли всичките си активи на континента, за да може да извършва своите финансови операции.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google




















