Северна Корея смята, че споразумението за примирие, подписано в края на Корейската война (1950 г. - 1953 г.), е "изгубило сила", съобщи ИТАР-ТАСС, като се позова на представител на министерството на народните въоръжени сили.

По думите на цитирания източник, Северна Корея "се смята за освободена от задълженията, свързани с това споразумение". Той подчертал, че Пхенян "ще продължи да води военно-ориентирана политика".

Северна Корея има намерение "да укрепва националните сили за ядрено сдържане, които са гаранция за осигуряването на надеждна защита на суверенитета на страната".
 

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google