Срещата между американския президент Доналд Тръмп и украинския президент Володимир Зеленски, която се проведе в рамките на Световния икономически форум в Давос, приключи след час разговори, предадоха световните агенции.
„Всички искат войната да свърши“, лаконичен беше президентът на САЩ след разговора. Тръмп напомни, че в петък ще се срещне с президента на Русия Владимир Путин.
Преди срещата Зеленски обяви, че три документа – споразумение за мир, гаранции за сигурност и споразумение за просперитет, са почти готови.
На срещата не е било обсъждано участието на украинския президент Зеленски в Борда за мир, учреден на официално събитие в Давос по-рано днес.
На учредяването на Борда Тръмп заяви, че споразумение за войната в Украйна „ще бъде подписано много скоро“.
Тръмп каза, че според него Путин иска да сключи сделка за прекратяване на почти четиригодишната война, добавяйки, че смята, че Зеленски също е готов да постигне споразумение.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK


