"Русия не се възприема като федерация, а като империя."
Това заяви ръководителят на Главното разузнавателно управление (ГРУ) на Украйна генерал-лейтенант Кирил Буданов по време на конференцията организирана в Киев от фондация „Виктор Пинчук“ по повод третата годишнина от пълномащабното руско нахлуване, съобщи БГНЕС.
„Империята, към която се стреми сегашното ръководство на Руската федерация, е създадена по модела на Съветския съюз - но със страните от Варшавския договор“, каза Буданов и добави: „Представете си най-лошия сценарий и все пак се случи така, че три държави се обединиха в една, въпреки че това е почти невъзможно.“
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
Според него, ако Русия успее да създаде империя, следващите ѝ цели ще бъдат Полша, Чехия, Унгария и България. „Следващата цел ще бъде Полша - казвам ви го директно. И няма нужда да се страхувате от това, просто трябва да сте наясно“, каза той, цитиран от Киев пост.
„След това ще бъдат Чехия, Унгария и България - всички те ще попаднат под контрол. За страните от бившия Варшавски договор това е минимумът, ако се формира империя, а след това, кой знае какво може да последва, извинете ме“, добави Буданов.
Ръководителят на украинското разузнаване смята, че „в момента Русия се нуждае от пауза, за да възстанови силите си и да се справи с грешките си“.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK