Хората в Полша са изключително разделени. Диалогът между поляците изглежда счупен на много нива – между тези, които живеят в големите градове, и тези от провинцията, между привърженици и противници на абортите и на Европейския съюз.
Както и двамата кандидати – проевропейският кмет на Варшава Рафал Тшасковски и националистът и популист – Карол Навроцки, чийто лозунг е "Полша и поляците на първо място".
Залогът са бъдещите позиции на Варшава в НАТО и Европейския съюз, заради което и Европа е затаила дъх. Предизборната кампания беше наситена с опити за влияние от различни страни и с много фалшиви новини.
Големият въпрос е какво ще направят привържениците на останалия трети в надпреварата кандидат на крайната десница.
Много от тях са млади хора, разочаровани от традиционните партии. Ако отидат да гласуват, именно те може да решат изхода от утрешния вот.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK