Премиерът на Украйна: Въоръжените ни сили са способни да поддържат фронтовата линия

По думите на Денис Шмигал страната има достатъчно ликвидност за тази година при настоящите условия

Снимка: iStock

Редакторски екип Редакторски екип

Публикувано в  14:52 ч. 04.03.2025 г.

Украинските въоръжени сили са способни да поддържат обстановката на фронтовата линия с руските сили, заяви премиерът Денис Шмигал, след като президентът на САЩ Доналд Тръмп замрази военната помощ за Украйна.

„Ще продължим да работим със САЩ спокойно и чрез всички възможни канали“, каза Шмигал, цитиран от Ройтерс.

По думите на украинския премиер страната има достатъчно ликвидност за тази година при настоящите условия.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Той добави, че бюджетните приходи през януари и февруари отговарят на очакванията и позволяват да бъдат финансирани нуждите на армията.

Шмигал посочи, че на фона на замразяването на американската военна помощ има рискове, свързани със системите за противовъздушна отбрана „Пейтриът“.

Той уточни, че има рискове във връзка с ремонта, поддръжката и доставките на боеприпаси за системите, които са единствените, способни да отблъскват руски удари с балистични ракети.

Междувременно полският премиер Доналд Туск заяви, че по информация от южната граница на Полша помощта за Киев наистина е била замразена.

„Бе обявено решение за замразяване на американската помощ за Украйна и за възможно започване на вдигане на санкциите срещу Русия от американска страна“, каза Туск.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK

Най-четени
Най-нови