Последни новини

„Най-зелените компании в България“: bTV Media Group с отличия за устойчивата си ангажираност в обществото

„Най-зелените компании в България“: bTV Media Group с отличия за устойчивата си ангажираност в обществото

Експерти коментират предложението за референдум за еврото

Експерти коментират предложението за референдум за еврото

Българските евродепутати от ЕНП с реакция за рефереднумът за еврото

Илияна Йотова за референдума: Нужен е национален консенсус преди решението за еврото

СДС осъди предложението на президента за референдум за еврото като антиевропейско и символично

Десетки непълнолетни загинаха при сблъсъци между картели в Мексико

Премиерът: Провеждането на референдум за еврото е „конституционно недопустимо“, поели сме ангажимент

Радостин Василев за референдума за еврото: Подкрепям, но е леко закъсняло

Делян Добрев за референдума за еврото: Искам България в Европа, а не в Азия

От Чикаго до Ватикана: Радост, празненства и поздравления за първия американски папа

Портрет, рисуван от Пикасо, продаден за рекордните 155 млн. долара

"Мечтата" се превръща в най-скъпата творба на испанския художник

Снимка: "Скай Нюз"

btvnovinite.bg

Публикувано в  11:25 ч. 27.03.2013 г.

Картина на Пабло Пикасо е била закупена от мениджър на американски инвестиционен фонд за сумата от 155 млн. долара, превръщайки платното в най-скъпата творба на испанския художник, съобщава „Скай Нюз”.

Стийв Коен е закупил портрета на любовницата на Пикасо, Мари-Терез Валтер, озаглавен „Мечтата” - Le Reve от собственика на верига казина Стийв Уайн.

Двамата милиардери, които са и известни колекционери на редки предмети на изкуството, имат дългогодишна история с конкретната картина на Пикасо.

През 2006 г. Уайн успява да пробие с лакът платното, докато показва картината на приятели, само ден след като се е споразумял с Коен да му я продаде за сумата от 139 млн. долара.

Самият портрет е рисуван през 1932 г., когато Пикасо е на 50-годеишна възраст.

Тагове:
Най-четени
Най-нови