Сръбски граждани отново излязоха на протест тази вечер, след като на 16 февруари активисти на управляващата Сръбска прогресивна партия (СПП) нападнаха студенти край театъра в Нови Сад.
Демонстрантите заявяват, че не приемат „насилието чрез побой“ и настояват нападенията да бъдат осъдени, съобщи телевизия N1.
В Белград, в района на парка край Ушче, един младеж е бил задържан. По информация на репортер на N1 на място е имало хвърляне на пиротехнически средства и гонитба с полицията.
Активисти на Сръбската прогресивна партия са нападнали най-малко трима студенти снощи. Според съобщение на студентите от Философския факултет в Нови Сад броят на пострадалите вероятно е по-голям. Те твърдят, че на един студент е била разбита главата, на друг е бил счупен зъб, а нападателите са хвърляли по тях фасове от цигари.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK
