Русия и САЩ са съгласни, че всяко временно прекратяване на огъня в Украйна би удължило конфликта, заявиха от Кремъл в неделя след разговора между президента Владимир Путин и американския лидер Доналд Тръмп.
„Русия и Съединените щати споделят една и съща позиция, а именно, че украинското и европейското предложение за временно прекратяване на огъня (...) само би удължило конфликта и би довело до възобновяване на военните действия“, каза пред репортери дипломатическият съветник на Кремъл Юрий Ушаков.
Той също така заяви, че Украйна сега трябва да вземе „смелото решение“ да изтегли войските си „незабавно“ от региона на Донбас, за да „сложи край“ на конфликта.
По-рано президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че е провел „добър и много продуктивен“ телефонен разговор с руския президент Владимир Путин преди срещата си с украинския президент Володимир Зеленски във Флорида, която се състои днес.
Тази вечер ще се проведе нова ключова среща между Володимир Зеленски и Доналд Тръмп във Флорида.
Преди разговора украинският президент проведе консултации с британския премиер Киър Стармър.
Тръмп и Зеленски ще обсъдят най-спорните въпроси от проекта за мирно споразумение от 20 точки.
Това са териториалните отстпъки и споделената експлоатация на Запорожката атомна електроцентрала.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK


