Пред френските власти стои на дневен ред сложният въпрос какво да правят с труповете на тримата джихадисти, извършили нападенията в Париж в периода 7-9 януари и отнели живота на 17 души.
Близките на покойници във Франция могат да изберат те да бъдат погребани в града, в който са живели, в който са починали или в който имат гробница или парцел.
Вдовицата на Шериф Куаши например поиска той да бъде погребан в Женвилие, в покрайнините на Париж, където двамата имат апартамент. Тя иска Саид Куаши да бъде също погребан там. Кметството няма друг законен избор освен да допусне такова погребение, но поставя като условие гробът на Шериф Куаши да остане анонимен, за да не се превърне в място за поклонение на кандидат-джихадисти, обясни кметът на Женвилие Патрис Льоклер.
Освен това кметството отказва Саид, който е живеел в град Рен, да бъде погребан в Женвилие. Кметството на Рен, обаче обяви, че ще се противопостави на идеята Саид да бъде погребан там с аргумента, че подобно погребение може да предизвика смут в обществения ред, а гробът да е място поклонение на джихадистите.
Остава като вариант Саид да бъде погребан в Дамартен ан Гоел, където беше ликвидиран заедно с брат си, но кметството на града казва, че не е получило никакво искане в тази насока.
Що се отнася до Амеди Кулибали част от семейството му, което живее в Грини, южно от Париж казва, че все още не е решило къде да го погребе. Кметството на град Фонтьоне о Роз, където е живеел Кулибали, пък заяви, че в местното гробище няма зона за мюсюлмански покойници. Остава вариант погребение в Алжир за Куаши - страната, от която произхождат родителите на братята, или в Мали, откъдето е семейството на Кулибали.
През 2012 г. имаше подобен спор къде да бъде погребан терористът Мохамед Мера, убил 7 души при серия от атаки. Алжир, откъдето произхождаше семейство Мера, отказа да приеме тялото му. Накрая Мера беше погребан тихомълком в Тулуза в страни от другите гробове в мюсюлманската част на гробището. На гроба му няма нито име, нито дата, само купчина пръст, заобиколена от камъни.
Междувременнно Властите на Париж забраниха на 18 януари да се състои антиислямска демонстрация.
Организаторите на протеста планираха да призоват по време на демонстрацията да бъдат изгонени всички последователи на исляма от страната.