През следващите 48 часа в цяла Гърция се очакват опасни метеорологични условия, тъй като бурята „Ерминьо“ поставя седем региона под червен код за опасност, съобщиха властите.

Засегнатите райони включват Атика, Централна Гърция, Тесалия – включително островите Споради – Пелопонес, Южното Егейско море, както и областните единици Иматия и Пиерия в Централна Македония.

Очакват се силен дъжд и гръмотевични бури в цялата страна днес, се прогнозира времето да бъде интензивно и продължително. Възможни са и локални градушки, съобщи в. „Катимерини“.

Училищата ще останат затворени в Додеканезите и Кикладите, докато в Атика ще работят нормално, с изключение на вечерните училища в района, които ще бъдат затворени.

Синоптиците прогнозират, че лошото време ще се развива на етапи през целия ден.

В планинските райони на континенталната част се очакват снеговалежи, а в планините на Епир и Западна Македония се прогнозират обилни снеговалежи.

Метеорологичните условия ще благоприятстват и пренасянето на африкански прах, който ще засегне предимно източните и южните части на страната.