Електронните цигари са по-опасни за здравето, отколкото се смяташе досега. Това твърдят британски учени, цитирани от вестник "Индипендънт".

Според експертите течностите за електронните цигари могат да причинят хронични заболявания. 

Те намаляват способността на имунната система да "почиства" белите дробове и да предотвратява натрупване на вредни химикали.

Авторите на изследването изтъкват, че електронните цигари все пак са по- малко вредни от традиционните, особено що се отнася до канцерогенния им ефект. 

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google