Четиримата български моряци от кораба „Ина” са невинни. Това постанови гръцкият съд в Нафплион на първото си заседание, съобщи Министерство на външните работи.

Очаква се на 30 ноември присъстващите на делото български граждани да отпътуват за България. На съдебното заседание е присъствал и българският консул.

Заседанието на съда продължава в петък или в близките дни с разглеждане на статута на останалите обвинени лица.

Корабът "Ина" беше задържан от гръцките власти на 22 юни миналата година. На борда бяха открити 4000 мастербокса недекларирани цигари.
 

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google