Бившият украински депутат и известен журналист Евгений Рибчински обеща огромна къща с парцел край Киев на този, който дръзне да убие чеченския лидер Рамзан Кадиров, който по последни информации в медиите се намира заедно със своите части в близост до фронтовата линия.

„Щом Кадиров наистина е близо до Киев, значи всеки боец от въоръжените сили и силите на териториална отбрана трябва да има за цел да унищожи този позор на чеченския народ. Обещавам за главата на Кадиров къща с 40 хектара земя край Киев! Не мисля, че ръководството на страната ще има нещо против“, написа Рибчински в профила си във „Фейсбук“.

Рибчински е един от украинските политици, които бяха включени в руския списък със санкции преди войната заради своите позиции срещу Кремъл. Лидерът на Чеченската република Рамзан Кадиров пък е един от най-твърдите поддръжници на руския президент Путин и активно участва във военните задгранични операции на Москва със своите части.

По-рано Рамзан Кадиров се похвали във видео канала си в „Телеграм“, чиято достоверност засега не може да бъде потвърдена, че се намира заедно със своите бойци в Украйна.

„Онзи ден бяхме на 20 км от вас, нацистите от Киев, а сега сме още по-близо. Познайте колко близо сме до Вас“, пише Кадиров.

Кадиров се подиграва на украинските спецслужби и призовава въоръжените сили на Киев да се предадат, защото в противен случай с тях е „свършено“.

Чеченския лидер също така обещава и награди за верните приятели на Русия в Службата за сигурност на Украйна след края на „спецоперацията“.

„Можете да се предадете сега, не е нужно да ни известявате. Ние ще Ви намерим сами. Нямате много време. Както многократно Ви предупреждавах, по-добре се откажете и се предайте. В противен случай с Вас ще е свършено. Офертата все още е валидна, но не за дълго“, казва в записа чеченският лидер.

Антон Херащенко, бивш заместник-министър на вътрешните работи на Украйна и настоящ съветник на ръководителя на силовото ведомство, също твърди, че чеченският лидер е посетил своите части, участващи в бойните действия, но според неговата информация Кадиров е бил в Иванково, което се намира доста далеч от Киев в северна посока.

Херащенко пък призовава Кадиров да не се крие зад фронтовата линия като плъх, а „да яхне някой танк и да щурмува Киев“.

  • Украйна и Русия си нанесоха масирани въздушни удари
  • Украйна и Русия се споразумяха за размяна на 1200 военнопленници
  • Голям пожар в склад за гориво в руския Сочи, Украйна атакува с дронове
  • Русия заяви, че нейните сили са превзели още едно село в Източна Украйна
  • „Трябваше да го направим“: Защо Тръмп разположи ядрени подводници близо до Русия?
  • От манастир в Северна Русия: Путин заяви, че иска „траен и стабилен мир“ в Украйна
  • Расте броят на жертвите на масираното руско нападение над Киев (СНИМКИ+ВИДЕО)
  • Медведев, след като Тръмп го нарече „провален президент“: Легендарната „Мъртва ръка“ може да бъде опасна
  • Руски удари: 17 затворници са убити в Запорожие. Бременна жена загина в детска болница
  • Кремъл: Оставаме ангажирани с постигането на мир в Украйна