Звездата от сериала „Сексът и градът” Синтия Никсън загуби битката за губернатор на щата Ню Йорк.

Сегашният управител на щата Андрю Куомо победи с комфортна преднина актрисата в първичните избори на Демократическата партия.

Двамата водиха ожесточена вътрешнопартийна битка за номинацията, при която Куомо похарчи 18 милиона, а Никсън – 1,6 милиона долара.

След като пребори вътрешния си съперник, на общите избори през ноември Куомо ще се бори за трети мандат като губернатор на четвъртия по население американски щат.  

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google