Макар и с доста от по-младите си играчи, Реал (Мадрид) постигна изразителна победа с 3:0 срещу гостуващия Елче в среща от 25-ия кръг на испанското първенство.

В отсъствието на наказаните Кристиано Роналдо и Лука Модрич и с мисъл за предстоящия мач от Шампионската лига срещу Шалке, треньорът на „белите” Карло Анчелоти даде шанс за изява и на някои от младите нови попълнения като Рафаел Варан, Дани Карвахал и Асиер Ияраменди, а като резе ви се появиха и Иско, Мората и Каземиро. Извън игра пък останаха и Серхио Рамос, и Фабио Коентрао.

Реал поведе в резултата в 34-ата минута, голът бе дело на Ияраменди. Всичко обаче се реши в средата на второто полувреме. Първо Гарет Бейл бе точен за 2:0 в 72-ата мин. с красив гол от 30 метра, а Иско оформи крайното 3:0 в 81-ата.

Тази победа изкачи Реал (Мадрид) на върха Примера с актив от 63 точки, с 3 повече от Барселона и Атлетико (Мадрид). Каталунският гранд допусна загуба с 1:3 при гостуването си на Реал Сосиедад и отстъпи първото място. Елче е 13-и с 26 точки.

В сряда Реал (Мадрид) гостува на Шалке в първа среща от осминафанилите на Шампионската лига. Двубоят е от 21:45 часа и ще може да го гледате пряко по bTV Action и онлайн на voyo.bg.