Реал Сосиедад загуби изненадващо с 2:3 у дома от Райо Валекано в мач от 27-ия кръг на испанското първенство. Баските останаха на осем точки след местата, даващи право на участие в Шампионската лига през следващия сезон, докато столичани са все по-близо до спасителната зона в Примера дивисион.

В 67-ата минута Рубен Рочина с хубав удар реализира победното попадение в полза на гостите. Преди това Реал Сосиедад на два пъти повеждаше в резултата. Иниго Мартинес преди почивката и Рубен Пардо през втората част даваха аванс в полза на домакините. Райо Валекано пък се връщаше в двубоя чрез попадения на Хоакин Ларивей и Алберто Буено. В последните 15 минути баският клуб опита да достигне поне до едната точка, но Карлос Вела пропусна да реализира трето попадение във вратата на мадридчани.

Във временното класиране Реал Сосиедад се намира на 6-а позиция с 43 точки. Райо Валекано е на 19-о място с 26 точки.

В друга среща от кръга Малага спечели с 2:0 като гост на Осасуна.

Самуел Санчес даде аванс в полза на гостите през първата част, но Хесус Гамес получи втори жълт картон и остави тима от Андалусия с човек по-малко на терена. В средата на второто полувреме Нордин Амрабат реши крайния изход в двубоя с второ попадение.

Малага се намира на 13-о място с 29 точки, а Осасуна има същия актив на 15-а позиция.