Барселона победи Кордоба с 2:0 като гост в първия 1/8-финален мач от турнира за купата на Испания и вече има комфортен аванс преди реванша на "Камп Ноу" след седмица.

В голямата звезда на вечерта обаче очаквано се превърна Лионел Меси. Аржентинският национал отбеляза и двата гола за каталунците и вече има 88 гола с фланелката на "блаугранас" във всички турнири през 2012 година.

Двубоят можеше да започне с гол във вратата на Барса след грешка на вратаря Пинто, който подари топката на Монино и се наложи да показва най-доброто от себе си, за да спаси вратата си.

Гостите отговориха с две греди - първо Тиаго нацели страничния стълб, а секунди по-късно Лео Меси насочи топката към напречната греда. За късмет на аржентинеца обаче след рикошета кълбото спря в мрежата на Кордоба и Барса поведе с 1:0.

След почивката Давид Вия и Педро мошеха да удвоят преднината на каталунците, а Лео Меси направи уникален пропуск в 72-ата минута.

Две по-късно южноамериканецът поправи пропуска си и направи 2:0, като вече има 88 гола през 2012 година.