Диего Коста се разписа за 20-и път в испанското първенство при победата на Атлетико (Мадрид) с 4:2 над Райо Валекано, с което столичният тим се изкачи временно начело на класирането в Примера дивисион.

"Дюшекчиите" водят с точка пред градския съперник Реал и с три пред Барселона, но каталунците все още не са изиграли мача си срещу Малага.

Диего Коста се разписа едва с четвъртия гол за Атлетико за вечерта, като преди него Давид Вия откри резултата, а Арда Туран реши изхода на срещата с две попадения.

Жонатан Виера и Хоакин Ларивей върнаха две попадения за Райо, но първият пропусна и дузпа за домакините с което Райо остана на 19-о място в класирането и има най-лошата голова разлика при 51 допуснати в мрежата.

С гола си в 75-ата минута Диего Коста остана на два гола от нападателя на Реал - Кристиано Роналдо.