Атлетико (Мадрид) продължи победната си серия в испанската Примера дивисион, но този път стигна до труден успех с 3:2 в домакинството си на Леванте в среща от 17-ия кръг.

Срещата изобщо не започна добре за столичани и още във 2-рата минута Андреас Иваншиц откри резултата в полза на гостите от Валенсия. Атлетико направи обрат с попадения на Диего Годин в 30-ата и Диего Коща в 47-ата минути. Много скоро обаче резултатът бе изравнен и в 56-ата мин. Педро Риос изравни. Домакините все пак стигнаха до успеха след гол от дузпа на Диего Коща в 77-ата мин. Леванте завърши мача с човек по-малко, след като в 90-ата минута Хуанфран получи червен картон.

Така поне за кратко Атлетико се изкачи на първото място в класирането с актив от 46 точки – 3 повече от Барселона, който обаче е с мач по-малко и в неделя ще гостува на Хетафе. Леванте е на 12-а позиция с 20 точки.

В други срещи от съботната програма на кръга Севиля победи Виляреал с 2:1 като гост, а последният в класирането Бетис продължи отчайващото си представяне и падна като домакин от Алмерия с 0:1.