Атлетико (Мадрид) продължава да притеснява Барселона на върха в испанското първенство. Тимът на Диего Симеоне разгроми Севиля с 4:0 и записа още три точки в актива си.

Още в 20-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Федерико Фацио получи директен червен картон за нарушение в наказателното поле. Съдията даде и дузпа, а точен бе Радамел Фалкао.

В 40-ата минута Емир Спахич си вкара и автогол, с което още повече затрудни своя тим, а минута преди края на редовното време на първото полувреме Коке бе точен за 3:0.

В края на второто полувреме Севиля остана с 9 души на терена, след като и Иван Ракитич бе изгонен, а в 90-ата минута Жоао Миранда оформи разгромното 4:0.

Малко по-рано през деня Хетафе победи Еспаньол с 2:0 като гост, а Атлетик Билбао и Депортиво ла Коруня завършиха 1:1.