Зрителски сигнал за пропадащ блок в София получи bTV. В основата на сградата се виждат пукнатина около една педя.

Според живущите в кооперацията причината е строителен изкоп до техния блок.

„От четвъртък до днес се появи това свлачище. Това е заради некомпетентно укрепване на изкопа на строителя. Сигнализирахме строителя, но те продължиха да копаят“, коментира живущ в блока.

Снимка: btvnovinite.bg

Според собствениците на апартаменти проблемите са започнали след началото на строителни работи преди месец.

Появили са се и пукнатини в жилищата. Те се опасяват, че компрометирана и канализацията, което е сред причината за свлачището.

Искането им е да се провери дали е било извършен укрепване и са сигнализирали районната администрация.

Снимка: btvnovinite.bg

„Извършихме проверка. Блокът не се свлича, но прилежащите пространства се свличат. Укрепителните работи са направени на парче и вероятно не съответстват на проекта“, коментира районният кмет по строителството в „Овча купел“ Георги Чичков.

Той ще изиска от строителя проекта, за да види дали са били спазени изискванията. Ако се установят нарушения, ще бъде съставен акт.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google