Иван Гарелов написа нова книга - "Рокендрол, шпионаж и последен валс".
„Не съм специалист в музикалната област. Наблегнах на истината, че колкото по-малко се познаваме, толкова по-лесно е да ни настроят едни срещу други. В този смисъл тази книга е продължение на предишната ми „Неизпратени писма до Маргарита“. Това е поглед към един процес откога и как стават сближенията на поколенията от Изтока и Запада. Разсъжденията ми започват от 1968 г. – от събитията в Прага и Франция. Според мен тогава младежта започва да гледа по еднакъв начин към статуквото“, сподели журналистът в "Тази сутрин".
„Това е и времето, в което се заражда рокендролът. Той е езикът между младите поколения от едната и другата страна. Накрая свеждам нещата до това, че победител в края на Студената война не е нито една от политическите системи, а рокендролът като отношение към живота“, обясни още Гарелов.
„Моята книга си има и конкретни герои – има един Мерзавеца, който се занимава с шпионаж и е по истинска история. Една година проучвах къде и с какво се е занимавал. Има и Поета – автор на текстове, които са много популярни и у нас“, разказа той.
Журналистът уточни, че в началото нито една от политическите системи не е гледала положително към рокендрола. Според Гарелов книгата му е документална.