„Български гласъ“ е млада партия, създадена преди две години. Ние сме патриоти, десни и работим за развитие в ЕС и НАТО“, каза в предаването „Тази сутрин“ Георги Попов, председател на партията и коалиционен партньор на „ДПС - Ново начало“. 

„Създадохме партията, защото видяхме, че в патриотичната ниша са се намърдали русофили и леви патриоти. Ние сме десни хора с десни убеждения“, допълни той и добави, че Делян Пеевски е сложил подписа си под коалиционното споразумение.

„Неговият подпис има най-голяма тежест. „Български гласъ“ е участвала на местните избори, като тогава получихме подкрепата на 50 000 гласа“, заяви Попов.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Той обясни как се е стигнало до решението да са в коалиция с ДПС. „Имаме 20 общински съветници. Имаме общински кметове. На националните избори имахме 3740 гласа. И анализирахме, че политическата система защитава големите политически партии - получават субсидии и членове в избирателните комисии. Тогава решихме да започнем преговори с парламентарно представените партии. Ние потърсихме ДПС и всички десни партии. Единствено ДПС откликнаха, интересуваха се кога сме създадени, кои сме“, разказа Попов.

Председателят на „Български гласъ“ уточни, че ще бъде кандидат за народен представител и добави, че не държи да бъде водач на листа.

На въпрос на водещия Попов обясни, че няма хора от „Има такъв народ“ в неговата партия. „Имаше по-десни хора , отцепени от „Възраждане“, но те не са членове на „Български гласъ“, а бяха от гражданска квота“, обясни той.

Какви са някои от идеите на младата партия?

Част от идеите на новата партия са свързани с това свещениците да имат представителство в общинския съвет - „ще отстояваме промени в Конституцията, които да позволят взаимодействие на църква и държава като свещениците да имат място в общинските съвети и право на вето“, гласи текст на сайта на партията.

„А защо не и в парламента, като искам да уточня, че става въпрос за психология и вяра. На местата, където населението е преобладаваща мюсюлманско, ще става дума за местния религиозен представител. Но това са хипотези“, уточни Попов и призна, че в текста е допуснат лапсус, като църква е трябвало да бъде заменена с по-общо понятие като вяра.

„Друга наша идея е ловните дружинки да имат възможно да задържат мародери и нелегални мигранти“, казва председателят на младата партия.

Вижте още във видеото.