Остават само три дни до Световния ден на почистването на 19 септември. Днес ще ви срещнем с момичетата от отбора по фигурно пързаляне на Ботевград.
Коронавирусът повлия на тренировъчния режим на всички спортисти. Момичетата от отбора по фигурно пързаляне на Ботевград разказват как се карат кънки на лед - без лед.
„Ние тренирахме онлайн и всъщност треньорите ни казваха упражнения и ние ги правихме, обаче пред камера, за да може да ги видят. Не можехме да тренираме на лед, но беше доста изморително“, споделя Кристина Иванова.
„Мисля, че много добре се получи, бяхме заедно, всеки ден, по 2 часа тренировки, децата бяха много щастливи и мисля, че беше много по-добре, отколкото да стоят пред компютрите и телефоните. Много добре се получи“, споделя Калина Гяурова - треньор по фигурно пързаляне.
Освен с умората, момичетата е трябвало да се справят и с други предизвикателства.
„Разминават се компютрите или интернета, единият е по-бавен, другият е по-бърз и много трудно се случваха нещата, защото трябваше да го измислим или децата едновременно да правят нещата, или да ги гледаме така, че да може да ги критикуваме, да им обясняваме как се правят нещата“, каза Гяурова.
Тренировките на отбора са продължили, без да спират през всички месеци на пандемията.
„Спортуването е важно, за да може да се развива тялото на човека и да се калява. Искам да им кажа, че е важно да спортуваш и с една идея трябва да започне да спортува какъвто и да е спорт и вярвам, че всеки един човек от целия свят, го влече някакъв спорт“, каза Елица Василева.
А като посланици на "Добрия пример", освен да спортуват, момичетата от отбора по фигурно пързаляне на Ботевград, насърчават всички да се грижат за чистотата на планетата ни всекидневно.
Новият социално отговорен проект „Добрият пример“ на bTV Media Group популяризира целогодишно инициативите, които доказват, че доброто се случва навсякъде около нас и има силата да променя света всеки ден, благодарение на всяко индивидуално усилие. Той е естествено продължение на емблематичната инициатива „Да изчистим България заедно“, като основният фокус отново е насочен върху личната отговорност - към природата и околните, и приноса в грижата за бъдещето и възпитанието на децата.