„Тъй като нямаме коалиционно споразумение, винаги се опира до един публичен спор, след което сядат на лидерска среща и се договарят и разбират. Докога този механизъм може да издържи да поддържа едно правителство, мисля, че вече започва да се износва“, каза политологът Цветанка Андреева в „Тази сутрин“.

По думите ѝ това правителство е антикризисно, защото е прекъснало кризата, свързана с политиката, водена от президента, но е слабо като конструкция.

Според журналиста Петко Георгиев управляващото мнозинство под една или друга форма ще се опита да се задържи максимално или поне до промяната на Конституцията, която да ограничи възможността на държавния глава да назначава служебни правителства.

„Румен Радев навлиза на терена на политиката, защото усеща, че в двете крайности има възможност да търси подкрепа по средата сред по-голяма част от българите“, коментира политологът Светлин Тачев.

По думите му бърз край на правителството не е изгодно нито за ГЕРБ, нито за ПП-ДБ.

Анализаторите коментираха и трагичния случай в село Прилеп, при който шофьор на камион прегази смъртоносно дете на пътя, а след това беше убит от роднини на детето. 

„Виновници тук трябва да се почувстват всички, които през годините са отговаряли за върховенството на закона в България. Съдебната власт, прокуратурата, законодателите, полицията – това са хората, които косвено са отговорни за смъртта на шофьора в това село“, каза журналистът Петко Георгиев.

„Има чувство за безнаказаност, това е проблемът – не толкова липсата на закони, колкото неспазването им. Стига се до праг в обществото, в който смяташ, че може да извършиш нещо без да получиш съответното наказание“, коментира политологът Светлин Тачев.

Какво още коментираха те - гледайте във видеото.