По отношение на ареста на Бойко Борисов, Горанов и Арнаудова законът е спазен, не са погазени конституционни права. Това каза в предаването „Лице в лице“ депутатът от „Продължаваме промяната“ Пламен Шалъфов.

„Това, което ме изненадва е реакцията на голяма част от парламентарната група на ГЕРБ, в частност, че вчера вечерта около къщата на господин Борисов в Банкя и днес в пленарна зала до голяма степен се държат като една група футболни хулигани. Изглежда сякаш те са крайно възмутени, че МВР има някакви съмнения и сигнали за корупция и е предприело законовите действия“, каза депутатът.

Според него това не е нормално.

„Поне моята логика е, че ако има съмнение за корупция на някой министър от „Продължаваме промяната“ в посока на първо място ще се постарая да разбера дали имаме основания, а няма да се хвърля да го защитавам с жива верига преди въобще да има каквато и да било яснота“.

По думите му безспорни по отношение на ареста са официално изнесените факти, които са оскъдни към момента.

„Никой не е обвинявал бившия премиер Борисов, че е престъпник, в момента той просто е в МВР за разпит, не е ясно дали ще бъде повдигнато обвинение, това предстои да го разберем и зависи от прокуратурата, нито от МВР, нито от премиера, нито от правителството, нито от парламента“.

Той припомни, че с половин милиард е ощетен бюджетът на държавата заради не налагане на нужния контрол от Държавната агенция за хазарта.

„Това се знае от месеци, това не е арест, който почива на някакви градски клюки или на някакъв политически реваншизъм, нито е арест, който е провокиран от някакъв кризисен пиар, тъй като, за да има кризисен пиар, трябва да има някаква основна причина да искаме да скрием нещо“.

По отношение на предложението на Корнелия Нинова за въвеждането на форсмажор, депутатът каза, че това е нейно лично предложение, което за момента не е съгласувано с коалицията.

„Ние нямаме разписано предложението в детайли, за да обсъдим дори чисто правно какво точно означава тази промяна и как може да бъде тя въведена“, заяви Пламен Шалъфов.

По думите му да се въведе форсмажор на национално ниво би означавало да се засегнат всички договори, които в момента съществуват между фирми и фирми, и физически лица.

„Няма спецификация в предложението дали се отнася за сектори, дали се отнася за конкретен тип договори, конкретен вид състав така, че наистина на този етап това предложение все още не е въобще аргументирано, за да мога аз да поставям контра аргументи и аргументи в подкрепа“, допълни народният представител.

Гледайте целия разговор във видеото.