Обединеният отбор на Великобритания стартира лошо участието си на Олимпийските игри и допусна изненада в първия си мач от група "А” на футболния турнир, правейки 1:1 срещу Сенегал на "Олд Трафорд”.

Британците поведоха още в 20-ата минута с гол на Крейг Белъми, но в края на мача, в 82-ата мин., 19-годишният халф на Макаби (Тел Авив) Муса Конате донесе точката на африканците.

В другия мач от групата Уругвай направи обрат срещу ОАЕ и спечели с 2:1.

Исмаил Матар даде аванс на арабите в 23-ата мин., но Гастон Рамирес в 42-ата и Николас Лодейро в 56-ата мин. донесоха успеха на "селесте”.

Единствено Бразилия от големите фаворити постигна успех на старта на надпреварата. "Селесао” обаче също имаше проблеми и победи с 3:2 Египет.

Бразилците взеха бързо аванс с 3:0 през първото полувреме. Рафаел в 16-ата, Леандро Дамиао в 26-ата и Неймар в 30-ата минути направиха резултата класически. Египтяните обаче намалиха чрез Абу Трика в 52-ата и Сала в 76-ата мин.

Ето и всички резултати от първия кръг на футболния турнир при мъжете на Олимпийските игри: