Григор Димитров приключи участието си на Олимпийските игри в Лондон, след като загуби от Жил Симон с 3:6, 3:6 в мач от втория кръг на тенис турнира.

Хасковлията успя да спаси три мачбола в края на втория сет срещу поставения под номер 12 в основната схема французин, но в крайна сметка капитулира пред съперника си.

След размяна на ранни пробиви при резултат 3:3 Симон взе шест поредни гейма и това се оказа решаващо. До края французинът сервираше много стабилно. При 5:3 във втория сет той поведе с 40:0, но пропусна три поредни мачбола.

При четвъртата възможност българинът прати топката в мрежата и това донесе победата на Симон.

Симон пласира 14 печеливши удара в срещата срещу 12 на Димитров. Хасковлията обаче допусна 24 непредизвикани грешки, с 10 повече от съперника си. Димитров напусна турнира на сингъл, но стана първият български тенисист, който печели мач на Олимпиада.