Мартен Фуркад от Франция спечели титлата в индивидуалната дисциплина на 20 километра за мъже по биатлон на 22-е олимпийски игри в Сочи.

За Фуркад това е втора титла след тази в преследването на 12.5 км. Така той стана първият спортист с два златни медала в Сочи. Французинът пропусна само една от 20-е мишени и измина дистанцията за 49:31.7 минути.

Втори завърши Ерик Лесер, който донесе първи медал за Германия в биатлона. Лесер направи чиста стрелба, но остана на 12.2 секунди зад Фуркад.

Представителят на домакините Евгени Гараничев завоюва бронзовия медал, след като изостана на 34.5 секунди с една пропусната мишена. Гараничев, който стартира първи, навършва 26 години.

Мартен Фуркад е двукратен носител на Световната купа и петкратен световен шампион.

Четирима българи участваха в надпреварата. С най-предно класиране е Красимир Анев. Той финишира 36-и с два пропусна в третата от общо четирите си стрелби и изоставане от 3:58.6 минути.

Владимир Илиев е 39-и с три пропуска на огневия рубеж и на 4:20.9 минути зад Фуркад.

Михаил Клечеров завърши 68-и с 2 грешки и на 7:10.1 минути, а Мирослав Кенанов е 75-и с 19 от 20 повалени мишени и изоставане от 8:29.4 минути.

Олимпийският шампион в дисциплината от Ванкувър 2010 Емил Хегле Свендсен от Норвегия се нареди седми с една грешка в стрелбата и на 58.6 минути след победителя.

В надпреварата участваха 89 състезатели, а първите 30 от тях се класират за масовия старт.