Даря Домрачова от Беларус спечели олимпийската титла в индивидуалния старт на 15 километра по биатлон за жени на Игрите в Сочи.

За 27-годишната състезателка това е втори златен медал след този в преследването на 10 километра.

Домрачова пропусна само една от 20-и мишени и измина дистанцията за 43:19.6 минути, завършвайки с повече от минута пред съперничките си.

На второ място завърши Селина Гаспарин (Швейцария), а трета се нареди Надежда Скардино (Беларус).

Двете записаха чисти стрелби, като Гаспарин изостана на 1:15.7 минута, а Скардино - на 1:38.2 минута. Селена Гаспарин донесе на Швейцария първи олимпийски медал в този спорт.

За Домрачова това е втора титла и общо трети олимпийски медал след бронза в индивидуалната дисциплина на 15 км от Ванкувър 2010. Тя има също две световни титли, три сребърни медала от първенства на планетата и 14 победи в стартовете от Световната купа.

Домрачова е третият спортист в Сочи с два златни медала след Мартен Фуркад (Франция) в мъжкия биатлон и Дарио Колоня (Швейцария) в ски бягането.

Олимпийската шампионка от 2010 година Тора Бергер (Норвегия) остана 16-а, след като направи три грешки и изостана на 3:53.0 минути.

Българката Десислава Стоянова се нареди 72-а от 78 финиширали. Тя направи 6 грешки в четирите си стрелби и остана на 11:21.5 минути след победителката.