България започна с победа волейболния турнир на Олимпийските игри. В мача на откриването в надпреварата при мъжете националният ни отбор спечели срещу домакина Великобритания с 3:0 25:18, 25:20, 26:24.

Мачът започна отлично за българския отбор и още при първото техническо прекъсване имаше 4 точки преднина за 8:4. Веднага след това стана 9:4, а при 12:6 се получи леко отпускане и нашите допуснаха 4 поредни точки, с които стана 12:10. "Лъвовете" бързо се окопитиха и втората пауза дойде при 16:11. Тази разлика вече бе запазена и дори малко увеличена за 25:18.

По идентичен начин се разви и втората част. Първата пауза отново дойде при 8:4 за българите, след което последва мобилизация на британците, които се доближиха до съперника при 9:10. Веднага след това "трикольорите" отново дръпнаха в резултата и следващото прекъсване дойде при 16:13. След това авансът бе увеличен на 5 точки при 18:13, а геймът завърши 25:20.

Най-измъчен бе третия гейм. Домакините за първи път поведоха и успяха да задържат преднината си. Първо това стана за 3:2, а техническото прекъсване дойде при 8:6 в тяхна полза. Разликата дори нарасна на 3 точки при 10:7 и се задържа до 15:12. Тогава обаче при сервис на Владимир Николов дойде обрата и България поведе със 17:15. Британците обаче веднага изравниха за 17:17 и дори отново успяха да възстановят лидерството си с 21:19. След 23:21 обаче националите ни успяха да изравнят за 23:23, а в крайна сметка показаха класата си и затвориха последния гейм с 26:24.

За българския отбор най-резултатни бяха Владимир Николов и Тодор Скримов с по 14 точки, а най-много в мача записа Марк Плотичър - 16.

ВЕЛИКОБРИТАНИЯ: 1. Питър Бакаре, 2. Бен Пайпс (5 точки), 3. Олуладамиола Бакаре (11), 4. Дейниъл Хънтър (либеро),  5. Марк Плотичър (16), 7. Марк Макгивърн (3), 8. Джейсън Халдейн (1), 9. Андрю Пинк, 10. Нейтън Френч (8), 11. Джоел Милър,  12. Кристофър Ламонт (2), 17. Кийрън О’Майли

БЪЛГАРИЯ: 1. Георги Братоев (2), 7. Тодор Скримов (14), 9. Добромир Димитров, 10. Валентин Братоев, 11. Владимир Николов (14), 12. Виктор Йосифов (8), 13. Теодор Салпаров (либеро), 14. Теодор Тодоров, 15. Тодор Алексиев (8), 17. Николай Пенчев (1), 18. Николай Николов (10), 19. Цветан Соколов.