По-малко от ден след провала на кандидатурата на Мадрид за домакинство на Летните Олимпийски игри през 2020 година, кметът на другия голям испански град - Барселона, обяви, че подготвя документи за домакинство на Барселона на Зимната Олимпиада през 2022 година.

Кметът на каталунската столица Шавиер Триас каза пред местна телевизия, че всичко е подготвено и остава само да се координират действията с Испанския олимпийски комитет.

Барселона ще кандидатства с близки до града зимни курорти в Пиринеите, където да се провеждат алпийските състезания.

В събота Мадрид се провали при третия си пореден опит да спечели домакинство на Лятна Олимпида, след като МОК даде игрите през 2020 година на Токио.
 

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google