Юдзуру Ханю от Япония спечели титлата при мъжете от турнира по фигурно пързаляне на олимпийските игри в Сочи. Втори се нареди Патрик Чън (Канада), а трети - Денис Тен (Казахстан).

19-годишният Ханю донесе първа титла на Япония от Сочи и първа на страната в историята по фигурно пързаляне на Олимпийски игри. Той е изобщо първият азиатец олимпийски шампион в този спорт.

Японецът беше лидер след кратката програма с нов световен рекорд за оценка в кратка програма - 101.45 точки. Във волната той беше оценен със 178.64 точки и събра сбор от 280.09 точки.

Ханю падна след изпълнение на четворен салхоф и сгреши при троен флип, но изпълни чисто други девет скока, сред които и четворен тулуп.
Юдзуру Ханю е бронзов медалист от световното първенство през 2010 година в Ница, а през 2013-а зае четвърто място. Той е също световен шампион за юноши през 2010-а година и двукратен сребърен медалист в турнира "четирите континента".

Трикратният световен шампион Патрик Чън от Канада остана втори с 275.62 точки. Той бе втори и в двете програми. Във волната докосна леда с ръка след четворен тулуп и сгреши при троен аксел, но след това изигра добре останалата част от програмата си.

Изненадващо бронзовото отличие завоюва Денис Тен от Казахстан с 255.10 точки, който бе едва девети след кратката програма, но получи трета оценка за волната.

Двукратният европейски шампион Хавиер Фернандес от Испания остана четвърти, а бронзовият медалист от Ванкувър 2010 Дайсуке Такахаши (Япония) се нареди шести. Бившият световен и европейски шампион Бриан Жубер от Франция завърши 13-и. Той бе седми в кратката, но едва 14-и във волната програма.

Преди кратката програма н четвъртък голямата руска звезда Евгени Плюшченко падна по време на загрявката, получи контузия в кръста и отказа участие в индивидуалната надпревара. Минути по-късно той обяви, че слага край на спортната си кариера.