Юта Джаз постигна четвърта поредна победа в Националната баскетболна асоциация, след като постигна домакински успех над Бруклин Нетс със 116:107 точки.

Най-резултатен за успеха на "джазмените" бе Ранди Фой, който отбеляза осем тройки и общо 26 точки, а неговият тим постигна важна победа в борбата с Лос Анджелис Лейкърс и Далас за осмото място в Западната конференция.

"Езерняците" надиграха Сакраменто със 103:88, като Кобе Брайънт вкара 19 точки, а също така завърши и с изравнен рекорд за сезона от 14 асистенции. Той добави за личната си статистика и 9 борби, като 47 минути беше единствената заплаха за коша на домакините. Стив Неш - партньорът
му в атаката, трябваше да напусне терена с разтежение в дясното бедро. Отделно от това Брайънт вече е на четвърто място по брой отбелязани точки в Лигата, след като подобри постижението на Уилт Чембърлейн от 31 419 точки.

Оклахома Сити продължава да води убедително в
Северозападната дивизия, след като спечели със 109:99 над Милуоки и записа 54-ата си победа. Кевин Дюрант вкара 30 точки за Тъндър, Ръсел Уестбрук пък направи трипъл-дабъл- 23 точки, 10 асистенции и 13 борби. Кевин Мартин пък приключи със 17. Дюрант пък имаше успеваемост от 10 от 19 при стрелбата от игрови ситуации и 9 от 10 от наказателната линия. Така той е съвсем близо до легендата Лари Бърд, чийто резултат от сезон 1985/1986 е минимум 50 процента от игра, 90 процента от
наказателната линия и 40 процента от зоната за три точки.

Водачите в Тихоокеанската дивизия Лос Анджелис Клипърс отстъпи при гостуването на Хюстън с 81:98, а ''ракетите'' здраво държат 7-ата позиция на Запад. Те играха без водещият си реализатор Джеймс Хардън, който пропуска вече трети мач заради разтежение на десния глезен. В негово отсъствие отговорността си поделиха Джереми Лин, Чандлър Парсънс и Франсиско Гарсия, всеки завършил с по 15 точки.