Лос Анджелис Лейкърс спечели втори пореден мач в NBA, което се случва за пръв път от близо месец. "Езерняците" победиха Филаделфия със 111:98 точки след 34 точки на Коби Брайънт.

Мета Уърлд Пийс добави 19 точки и спечели рекордните за кариерата си 16 борби, а Дуайт Хауърд направи дабъл-дабъл – 17 точки и 11 борби за тима на Лейкърс, който водеше с 60:50 на почивката. Дариус Морис завърши с личен рекорд от 15 точки, а Крис Дъхон вкара 14 точки.
За Филаделфия с 30 точки завърши Ник Йънг.

Денвър спечели със 122:97 точки срещу Сакраменто Кингс след 19 точки на ДжаВейл Макгий и 18 точки на Данило Галинари. Гостите направиха серия от 16:0 през първата четвърт, а след това изцяло контролираха мача.

Айзая Томас се отличи с 20 точки, а ДеМаркъс Къзънс добави 19 точки и 11 борби за "кралете". Хосе Калдерон направи трипъл-дабъл - 18 точки, 14 асистенции и 10 борби за тима на Торонто, който се наложи над Хюстън със 103:96 точки.

За Раптърс това е втора поредна победа, което се случва за пръв път в последните осем месеца.

Алън Андерсън с 24 точки и ДеМар ДеРозън с 19 бяха най-резултатни за победителите. Джеймс Хардън се отличи с 28 точки за "ракетите", а Маркъс Морис вкара 19 точки.

Срещи от редовния сезон в първенството на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада:

Торонто - Хюстън - 103:96
Филаделфия - ЛА Лейкърс - 98:111
Сакраменто - Денвър - 97:122
Портлънд - Ню Орлиънс - 95:94