Торонто спечели със 108:103 у дома срещу Лос Анджелис Лейкърс в мач от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Ландри Фийлдс реализира личен рекорд за сезона с 18 точки и овладя 10 борби и беше в основата на успеха в полза на Раптърс. Неговият съотборник Хосе Калдерон вкара 22 точки и стана топреализатор за домакините. Ед Дейвис добави още 18 точки в полза на Торонто.

Новото попълнение на "езерняците" Дуайт Хауърд изигра разочароващ мач и в края на втората четвърт беше отстранен заради втори технически фаул. Кобе Браянт отбеляза 26 точки за Лейкърс, докато Пау Гасол добави още 25.

Лос Анджелис има пет поредни загуби в последните си пет гостувания. Преди началото на сезона Лейкърс привлече Дауайт Хауърд и Стив Неш в опит да напомни за ерата на суперзвездите Меджик Джонсън и Карийм-Абдул Джабар. До момента "езерняците" се намират на трето място в Тихоокеанската дивизия. Торонто е на последната пета позиция в Атлантическата дивизия.

В друга среща от НБА Кенет Ферид реализира решителния кош при победата на Денвър със 121:118 след продължение у дома срещу Оклахома Сити. Кевин Дюрант реализира 37 точки за Тъндър, докато неговият съотборник Ръсел Уестбрук добави още 36, но това се оказа недостатъчно на гостите да избегнат поражението.

Кори Бруър вкара 26 точки за Нъгетс и има основна заслуга за успеха на тима, който се намира на второ място в Северозападната дивизия.

Бостън загуби с 88:103 като гост на Детройт. Пистънс водеше с 18 точки във втората част, но Селтикс успя да навакса изоставането си със силни изяви на Кевин Гарнет и Рахон Рондо. Домакините отново взеха аванс след почивката и не изпуснаха лидерската позиция до края на двубоя.

Андре Дръмънд реализира 16 точки в полза на победителите, докато Гарнет беше най-резултатен за Бостън с 16 точки. Рондо добави още 8 точки и 15 асистенции за гостите.

Бостън е на трето място в Атлантическата дивизия, докато Детройт заема четвъртата позиция в централната дивизия.