Демар Дерозан реализира 26 точки при победата на Торонто над Индиана с 95:82 точки в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Кайл Лоури добави 13 точки и 14 асистенции. Терънс Рос се отличи с 18 точки, а Йонас Валанчунас - с 13 точки и 9 борби. Торонто записа четвърти пореден успех, а Индиана - първа загуба от шест мача.

Пол Джордж завърши с едва 12 точки и 8 борби в този мач. Рой Хибърт се отличи с 16 точки, а Дани Грейнджър вкара 11 точки. Торонто спечели осем от десетте си срещи от 13 декември насам.

Индиана победи в 9 от 12 двубоя срещу Торонто, включително четири поредни пъти в Канада.

Блейк Грифин отбеляза 13 от своите 31 точки във финалните 7:05 минути, а Джаред Дъдли записа 20 точки при победата на Лос Анджелис Клипърс над гостуващия Шарлът със 112:85 точки. Крис Пол вкара 17 точки и направи 14 асистенции за Клипърс, който побеждава Шарлът за шести пореден път.

Филаделфия се наложи като гост на Денвър със 114:102 точки след 23 точки на Ивън Търнър и 17 точки на Тадиъс Йънг. Далас спечели гостуването си на Вашингтон с 87:78 точки. Домакините водеха със 74:70 4:58 минути преди края, но гостите отбелязаха серия от 9:0 след тройка на Винс Картър, кош на Брендън Райт, два наказателни удара на Картър и забивка на Монта Елис.

Играчите на Вашингтон не успяха да отбележат кош повече от 4 минути. 46 секунди преди сирената Джон Уол реализира два наказателни удара. Той завърши с 22 точки. Монта Елис се отличи с 23 точки, а Винс Картър с 13 точки за Далас.

Минесота победи Ню Орлиънс със 124:112 точки. Никола Пекович се отличи с 22 точки и 7 борби, Кевин Лав добави 21 точки и 6 борби, а Рики Рубио завърши с 14 точки, 9 асистенции, 8 борби и 3 отнети топки.