Сан Антонио победи Бруклин със 104:73 точки в среща от първенството на НБА. Мачът ще се запомни с третата част, в която гостите от Бруклин отбелязаха едва 5 точки срещу 30 за тима на Сан Антонио.

За Спърс това е рекорд за най-малко получени точки в една четвърт, а Бруклин претърпя първа загуба под ръководството на временния си треньор Пи Джей Карлесимо.

Тони Паркър завърши с 20 точки за победителите, а Тим Дънкан реализира 15 точки. За Спърс това е девети пореден домакински успех през декември.

Маршон Бруук вкара 16 точки за Бруклин. В новогодишната нощ Индиана излезе начело в Централната дивизия след успех с 88:83 точки над Мемфис.

Пол Джордж се отличи с 21 точки, 6 борби и 5 асистенции, а Ди Джей Аугустин записа 17 точки и 6 асистенции за тима на Пейсърс, който спечели за пети път в последните си шест мача.

За Мемфис Зак Рандолф направи "дабъл-дабъл" - 21 точки и 15 борби.

Хюстън разгроми Атланта със 123:104 точки след 28 точки на Джеймс Хардън. "Ракетите" направиха серия от 16:0 във втората четвърт. За Хоукс Лоу Уилямс вкара 21 точки.

Оклахома Сити постигна 12-а поредна домакинска победа след 114:96 точки над Финикс. Кевин Дюрант реализира 30 точки, а Ръсел Уестбруук записа 24 точки, 9 асистенции и 7 борби. За "слънцата" Луис Скола беше най-полезен с 24 точки.

Маями се наложи над Орландо със 112:110 точки след продължение, след като Леброн Джеймс вкара 8 точки в добавеното време. Джеймс реализира два наказателни удара 1.5 секунди преди сирената и завърши с 36 точки, 11 асистенции и 8 борби. Крис Бош добави 22 точки за победителите.

Орландо пък допусна шеста поредна загуба. Никола Вучевич се отличи с 20 точки и рекордните 29 борби. Така той подобри клубния рекорд за най-много спечелени борби на Шакил О'Нийл, който имаше 28 през 1993 година.

Шарлът сложи край на серията си от 18 поражения след успех над Чикаго Булс с 91:81 точки.

Срещи от редовния сезон в първенството на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада:

Индиана - Мемфис 88:83
Чикаго - Шарлът - 81:91
Орландо - Маями - 110:112 след продължение
Хюстън - Атланта - 123:104
Сан Антонио - Бруклин - 104:73
Оклахома Сити - Финикс - 114:96