Тимът на Сан Антонио Спърс се класира за полуфиналите на Западната конференция на НБА. „Шпорите” победиха Денвър Нъгетс с 93:78 и с общ резултат 4:1 спечелиха серията. В следващия кръг тимът на Грег Попович ще се изправи срещу Финикс Сънс.

Майкъл Финли и Тим Дънкан играха много силно за Сан Антонио и бяха в основата на успеха. Финли бе най-резултатен на терена с 26 точки, докато Дънкан записа редовния си дабъл-дабъл – 23 точки и 12 борби. За Денвър Алън Айверсън и Кармело Антъни завършиха с по 21 точки. Домакините изковаха успеха си през второто полувреме, след като на почивката Денвър имаше преднина от 4 точки – 48:44. През третата четвърт „шпорите” заиграха много силно в защита и допуснаха само 11 точки. Така преди последния период Сан Антонио водеше с 4 точки – 63:59. До края на двубоя домакините играха спокойно и логично се поздравиха с успеха.