Кармело Антъни вкара 22 точки само в първата четвъртина при победата на Ню Йорк Никс със 116:107 срещу Лос Анджелис Лейкърс в среща от първенството на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (NBA).

Антъни завърши мача със сбор от 30 точки и с това нанесе сериозен удар по треньора на съперника Майк Д'Антъни, който стъпи за първи път в залата на своя бивш тим "Медисън Скуеър Гардън" след преминаването в редиците на Лос Анджелис Лейкърс.

Освен със страхотна игра на Антъни, Никс изпратиха своя бивш треньор с 19 точки на Реймънд Фелтън и по 18 на други двама играчи.

Победата над Лейкърс беше девета поредна у дома за отбора от Ню Йорк, който все още не е губил в "Медисън Скуеър Гардън" през настоящия редовен сезон в NBA. Гостите от Лос Анджелис, за които 31 точки наниза Кобi Брайънт, регистрираха четвърта поредна загуба и вече са с баланс 9:14.