Майк Д'Антъни застана за първи път на скамейката на Лос Анджелис Лейкърс, за да изведе своите възпитаници до победа 95:90 над Бруклин в мач от Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (NBA).

Д'Антъни беше назначен за старши треньор на Лейкърс миналата седмица, но не води отбора в тренировки и мачове, след като претърпя операция против травма в коляното. Сега обаче той беше на пейката, за да види как звездата на тима Кобе Брайънт вкарва последните осем точки и извежда Лейкърс до трета поредна победа в NBA.

Бруклин имаше преднина от шест точки в средата на последната четвъртина, но атаката на тима започна да изпитва сериозни проблеми и остана без кош в период от близо три минути. Дерон Уилямс пък пропусна стрелба за потенциално равенство и това доведе до загубата за Нетс.