Оклахома Сити постигна осма поредна победа в NBA след успех у дома над Индиана със 104:93. Най-резултатният отбор в NBA този път демонстрира и добра игра в защита, което се оказа решаващо за победата над Иниана.

Тимът на Оклахома, който бележи средно по 106 точки на мач, губеше с четири точки в средата на третата част, но след това серия от 17:3 обърна развоя на мача в полза на домакините. Кевин Дюрант завърши с 27 точки, 10 от които в последната четвърт, докато резервата Кевин Мартин добави 24 точки за успеха.

С тази победа Оклахома се изравни със Сан Антонио на върха в класирането на NBA. Двата отбора имат баланс 17 победи и 4 загуби.

Ню Йорк Никс се наложи над Денвър със 112:106 и остава единственият отбор без загуба у дома. Кармело Антъни се завърна след наказание и отбеляза 34 точки за успеха на Никс срещу бившия си отбор.

Джейсън Кид добави 17 точки за победителите. За Денвър се отличиха Тай Лоусън с 23 точки и Данило Галинари с 21 точки и 9 борби.

Юта Джаз записа трета поредна победа след 117:110 при гостуването на Лос Анджелис Лейкърс. Коби Брайънт отново бе най-резултатен в мача с 34 точки, но това не бе достатъчно за тима на Лейкърс, който има само четири победи в последните 11 мача. Пол Милсап се отличи за Юта с 24 точки, а Мо Уилямс добави 22.