Оклахома Сити постигна драматичен успех с 93:91 над гостуващия Мемфис в първи мач от втория кръг на плейофите в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Гостите пропиляха аванс от 70:58 малко преди края на третата част и допуснаха обрат в последната минута на мача. Мемфис водеше с 90:87 само 68 секунди преди сирената, но с два коша на Кевин Дюрант и два точни наказателни удара на Джаксън Оклахома Сити стигна до победата.

Куинси Пондекстър можеше да изравни от фаул-линията 1,6 секунди преди края, но пропусна два от трите опита и това се оказа решаващо.

Дюрант беше лидер за домакините с 35 точки и 15 борби. Резервата Кевин Мартин добави 25 точки за успеха. Марк Гасол завърши с 20 точки и 10 борби за гостите, а Зак Рандолф допринесе с 18 точки и 10 борби, но и това се оказа недостатъчно.

На Изток Индиана спечели първия мач от втория кръг на плейофите срещу домакина Ню Йорк със 102:95. Гостите наваксаха пасив от 22:29 от началото на втората част и на почивката се оттеглиха с аванс от 52:46.

Преднината на Индиана достигна 16 точки в края на третата четвърт при 81:65 и това се оказа решаващо. Дейвид Уест беше най-резултатен за гостите с 20 точки, Пол Джордж добави 19, а Ланс Стивънсън завърши с 11 точки и 13 борби.

Кармело Антъни беше лидер за Ню Йорк с 27 точки и 11 борби. Реймънд Фелтън допринесе с 18 точки.