Кармело Антъни отбеляза 21 точки за отбора на Ню Йорк Никс, който почти загуби сериозен аванс срещу Бостън, но в крайна сметка успя да спечели с 88:80 и с това да затвори плейофната серия от Националната баскетболна асоциация.

Айман Шъмпърт отбеляза 15 от своите 17 точки през второто полувреме, когато Селтикс съкратиха пасив от 26 пункта до едва четири. Кармело Антъни обаче вкара за 81:75 и след това се разписа от зоната за три точки, с което Никс спечелиха плейофна серия за първи път от 2000 година насам. Ърл Смит също вкара тройка в края на мача и върна двуцифрената преднина за отбора от Ню Йорк, който поддържаше категорична разлика в по-голямата част от мача. Джеф Грий отбеляза 21 точки за Селтикс, които се опитаха да станат първият отбор в историята на НБА, преодолял плейофен дефицит от три поредни загубени мача.

Кевин Дюран наниза 27 точки, а Кевин Мартин добави 25 за отбора на Оклахома Сити, който победи Хюстън със 103:94 в мач номер шест и се класира за следващата фаза на плейофите в трети пореден сезон. Хюстън пък пропусна възможността да стане едва третият отбор в НБА, който предизвиква седми плейофен мач след разлика от 0:3.
Джордж Хил и Дейвид Уест отбелязаха по 21 точки за отбора на Индиана, който удържа вихрен натиск на Атланта и спечели с 81:73, затваряйки серията между двата тима в шестия мач. Само 2:13 минути преди края разликата беше три точки, но опитите за обрат спряха до този момент, предаде БТА.

Мемфис се класира за втори полуфинал в Западната конференция на НБА за последните три сезона, след като се наложи със 118:105 над Лос Анджелис Клипърс и спечели серията с 4:2 победи. Майк Конли и Зак Рандолф нанизаха по 23 точки за отбора от Мемфис, който спечели четири последователни мача.